W sobotę 2 listopada b.r. odbyły się kolejne – już czwarte – Darłowskie Zaduszki Morskie. Rozpoczęła je wspólna modlitwa w kościele w Darłówku. Następnie w porcie odbył się tradycyjny marsz pamięci ludziom morza, z wypominkami przy Nabrzeżu Kołobrzeskim, oraz na moście Kapitana Witolda Huberta – gdzie lektorami byli kolejno Marek Szypulski (przedstawiciel rybaków morskich), Zbigniew Kliber (służby mundurowe) oraz Agnieszka Lupke – Prezes Zarządu Portu Morskiego Darłowo . Na zakończenie przy pomniku „Nie wrócili z morza” po wspólnej modlitwie zapalono lampiony i złożono na wodzie wianki z żywych kwiatów.
Po części oficjalnej tradycyjnie w Hotelu „Apollo” uczestnicy spotkali się na „morskich opowieściach”. Tegoroczny temat to „Saga darłowskich latarników morskich”. Gośćmi byli latarnicy: Grzegorz Kisielewski z Darłowa, Marek Żuchowski z Jarosławca oraz Piotr Witkowski z Ustki- Prezes Stowarzyszenia „Latarnik”.
Z roku na rok zaduszki morskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wspominani są ci, którzy od nas już odeszli, a o których powinniśmy pamiętać ze względu na fakt, że budowali i umacniali morskość Darłowa. A że parafia św. o. M. Kolbe w Darłowie jest najbliżej położoną od brzegu morza, to zdaniem proboszcza o. Sebastiana i parafian pamięć i szacunek dla ludzi morza jest także naszym obowiązkiem.

Tekst: T.Bobin