Ogłoszenia Duszpasterskie

>>XV NIEDZIELA ZWYKŁA  <<

12 LIPCA 2020

 

1. Witamy w Darłówku wszystkich gości i wczasowiczów. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku a tym, którzy powracają do swoich domów, bezpiecznej podróży.


2. W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej bardzo serdecznie witamy Brata Damiana z WSD OO Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach, który w miesiącu lipcu będzie wśród nas odbywał swoją praktykę duszpasterską.


3. Spowiadamy w konfesjonałach 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas spowiedzi również obowiązują nas zakrywanie ust i nosa. Osoby, które z obawy przed zarażeniem wirusem boją się spowiadać w konfesjonale, mogą prosić kapłanów o indywidualną spowiedź.


4. Od poniedziałku do piątku Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00 zakończona o godz. 18:40 wspólnymi Nieszporami. Od poniedziałku do piątku zapraszamy o godzinie 20:30 na różaniec w intencji ustania pandemii, a o godz. 21:00 na wieczorną modlitwę brewiarzową, tzw. Kompletę połączoną z Apelem Jasnogórskim.


5. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na rzecz dalszej działalności scholki i duszpasterstwa dzieci. Z kolei w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy kwestować na rzecz utrzymania klasztoru i kościoła.


6. Zachęcamy do skorzystania z naszego parafialnego sklepiku, a w nim do nabycia wiele ciekawych czasopism, książek i dewocjonaliów, między innymi krzyże franciszkańskie, różańce, brewiarze dla osób świeckich, cukierki krówki z sentencjami, zapachy z modlitwą kierowcy za wstawiennictwem świętego Krzysztofa oraz płyty naszej parafialnej scholki dziecięcej.